Kpop anime nyitó

A hangfelvételek az anime egyik legjobb része, különösen az nyitó és a záró dalok. A közelmúltban megjelent webtoonok , mint például The Tower of God és The God of High School, rávilágított arra, hogy K-pop művészek kölcsönzik hangjukat anime-zenékhez, ami egészen a közelmúltig szinte ismeretlen volt. De a K-pop a 2000-es évek elején és a nemzetközi piacra való belépésével egyre több koreai énekes énekli a legújabb anime-eposzok témáit, és ez nagyon jól illik hozzá, legyen szó egy kemény küzdelemről egy japán katanával , szuperképességekről vagy egy romantikus jelenetről van szó.

Íme egy kis ízelítő a különböző anime nyitó- és záró dalokból, amelyeket néhány kedvenc K-pop előadótok énekel:

1. „Slump” – Tower Of God

A nyitódal „Top” és a zárószám „Slump” mind a Stray Kids nevű nyolctagú K-pop fiúcsapat énekli. A Stray Kids egy még viszonylag új csoport a K-pop iparban, 2017-ben debütáltak, de máris nevet szereztek maguknak a Tower of Godban való éneklésükkel. Az optimistább, rock ihletésű nyitózenéhez képest a záró zene visszafogottabb. Különösen megható, amikor a 12. epizód végén, egy nagy leleplezés és néhány pillanatnyi teljes csend után szólal meg. Különösen jól sikerült az átmenet Bam zuhanó jelenete és a sötét gitárszólóval kísért nyitó dal, valamint a többi szereplő jelenetei között, amikor Félix elkezdi énekelni.

2. „Every Heart” – Inuyasha

Inuyasha híres ikonikus nyitó- és zárózenéiről, mint például a sorozat első nyitódala, a japán fiúcsapat V6 által énekelt „Change the World” vagy a második zárózenéként hallható Do As Infinity „Fukai Mori”. De egy másik dal is meghódította mindenki szívét, ez pedig az K-pop szólóénekesnő BoA „Every Heart” című dala. Ez az anime negyedik záró dala, amely akkor jelent meg, amikor a énekesnő még csak 15 éves volt.

BoA rendkívüli tánctudásával, többnyelvűségével és művészi teljesítményével a K-pop királynőjeként ismert. Japánban is jól ismert név, mivel ő az első K-pop énekesnő, aki felkerült az Oricon listájára, és az első és egyetlen koreai művész, aki debütálása óta hat egymást követő albummal szerepelt az Oricon listájának első helyén.

3. „Neverland” – OZMA

Az F.T. Island énekli OZMA „Neverland” című dalát, amely egy 2012-es anime, Leiji Matsumoto íratlan forgatókönyve alapján, egy homokkal borított Földről és egy Sam nevű vándor utazásáról szól. Az anime rövid, mindössze hat epizódból áll, ami a szokásos epizódszám felének felel meg.

Az F.T. Island, a Five Treasure Island rövidítése – az öt eredeti tag után – az egyik első K-pop rock zenekar, amely a 2000-es években debütált. A frontemberének erőteljes énekhangjáról ismert zenekar Shiawa Theory és Toriko számára is énekelt.

4. „Brand New Days” – Rilu Rilu Fairilu: Yousei No Door

Ez a vidám és lágy nyitódal a Rilu Rilu Fairilu: Yousei no Door című dalhoz tökéletesen illik a lánycsapat, az K-pop Apink hangjához. A Rilu Rilu Fairilu egy karakterfranchise, amelyet a Sanrio és a Sega Sammy Holdings hozott létre, mielőtt 2016-ban anime-adaptációt kapott. A sorozat egy csapat kis tündérről, a Fairiluról szól, akik szeretnek kalandozni és új barátokat szerezni. Egy évvel később egy második sorozat is adaptálásra került, a harmadik pedig 2019-ben ért véget.

A hat tagú csoport 9 éve van a zeneiparban, és aranyos megjelenéséről ismert, de az utóbbi években érettebb koncepciók felé fordult. 2019-ben a csoport a texasi Houstonban megrendezett Anime Matsuri konvención mutatta be legújabb alkotását.

5. „Change” – Hanasakeru Seishounen

Első ránézésre a Hanasakeru Seishounen egy shojo típusú anime , amelyben a főszereplő egy „házassági játékban” vesz részt, hogy kiválassza jövendőbelijét, de a dráma és a politika szintjén egy nagyobb rejtély is kibontakozik. Az anime nyitódalát, a „Change”-et J-Min énekli, egy szólóénekesnő, aki két évvel debütálása után adta ki ezt a kislemezt.

Ami szokatlan J-Min debütálásában , hogy nem Koreában, hanem Japánban kezdte pályafutását a zeneiparban, méghozzá 2007-ben. Több koreai dráma filmzenét is kiadott, de csak 2014-ben debütált hivatalosan a hazai piacon.

6. „Share The World” – One Piece

Képzeljék el a K-pop anime rajongók örömét és izgalmát, amikor bejelentették, hogy a TVXQ (vagy Tohoshinki, ahogy Japánban ismerik) öt tagú fiúcsapat énekli a One Piece 10. nyitódalát. A zenekar nem egy, hanem három dalt énekelt az anime-hez: a „We Are!”, a 17. záró dal „Asu Wa Kuru Kara” és a „Share the World”. A „Share the World” messze a legnépszerűbb daluk a One Piece-hez , amely hangszerelésével és refrénjének ritmusával a 2000-es évek elejét idézi. De arra az időszakra is emlékeztet, amikor egy One Piece figurina olyan ritkaságszámba ment, hogy még meg sem lehetett szerezni…

A TVXQ rendkívül népszerű volt a kezdetekben, de egy 2009-ben a cégük ellen indított per miatt három tagjuk úgy vélte, hogy 13 éves szerződésük túl hosszú, és a bevételek nem oszlanak meg igazságosan a tagok között. Ennek következtében a három tag elhagyta a TVXQ-t, és új csoportot alapított JYJ néven, míg a másik kettő TVXQ néven maradt.

7. „Win” – The God Of High School

A The God Of High School csak három epizódból áll, de elképesztő harci jeleneteivel máris nagy figyelmet keltett. Izgalmas és mindenkinek megdobogtatja a szívét. De a vége már egy teljesen más történet. A „Win” hangulata laza és nyugodt, egy nyári slágerre emlékeztet, ami kellemes szünetet jelent a rajzfilm gyors tempójú cselekményében.

CIX , az endinget éneklő zenekar, az egyik legújabb debütáló zenekar, amely berobbant a K-pop szcénába , de máris bizonyítják tehetségüket ezzel az endinggel, és idővel biztosan egyre népszerűbbek lesznek.

8. „Houkiboshi” – Bleach

A legtöbb esetben az opening dalok erőteljesebb hatást gyakorolnak a közönségre, mint az ending dalok, mert céljuk, hogy felkészítsék a nézőket a következő epizódra. Az endingek általában egy nyugodtabb hangzással és lassabb tempóval zárják le az epizódot. De a Bleach harmadik endingje , amelyet Younha énekel, felborítja ezt a status quo-t. Ez a záró dal összesen 13 változatban létezik, mindegyik a Gotei 13 egyik csapatának szentelt.

Younha egy dalszerző-előadó, aki J-Minhez hasonlóan Japánban kezdte karrierjét, majd Koreában debütált. BoA után a második művész, aki bekerült az Oricon Chart albumlistájának Top 20-asába, és dalszerzői tehetségéért nagyon keresett, több K-pop csoporttal is együttműködött, mint például SHINee’s Jonghyun, Epik High és RM a BTS-ből. RM-mel való együttműködése révén ő lett az első koreai női szólóelőadó, aki az amerikai iTunes slágerlistájának élére került.

kpop shop

Kapcsolódó termékek

Kategóriák
KPOP bolt - Ruházat ... 525 Koreai stílus 230 BTS Bangtan Boys: ru... 202 KPOP ékszerek: BTS, ... 78 Blackpink 34 Koreai blúz és ing 33 Koreai kabát és dzseki 33 Koreai póló 32 IVE 26 KPOP fotókártyák 23 Koreai zokni 22 KPOP gyűrű 21 Koreai pizsama 21 KPOP doboz 20 KPOP sapka 19 Ateez 19 BigBang 13 KPOP tok 13 Gyermek hanbok 12 Astro 11 Összes termék
🏠 Kezdőlap 🛍️ Termékek 📋 Kategóriák 🛒 Kosár